فرهنگ و هنر

فیلمی که ترامپ باید بدون سگ های وحشی اش ببینید

ای کاش رئیس جمهور آمریکا که این روزها در فضای مجازی تهدید کرده سگ های وحشی اش را به جان معترضین می اندازد، ساعتی را به تماشای یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینمای کشورش صرف کند تا شاید اندکی متوجه اوضاع پیرامونش شود.

10 مرداد 1399

پایان دوران ساسانیان در جنوب دریای مازندران

خبرنگاران/مازندران غار قلعه اسپهبد خورشید به عنوان نگین و خورشید سوادکوه در حد فاصل سه راه خطیر کوه (تنگه دوآب) به سمت سَرتنگه، بر فراز کوه شِروین قرار گرفته است. این اثر تاریخی سال 1381 با شماره 7839 در فهرست ثبتی میراث فرهنگی ایران قرار گرفت. اهمیت این بنا...

9 مرداد 1399

تظاهرات در لس آنجلس علیه قتل یک سیاهپوست توسط پلیس آمریکا

معترضان نسبت به قتل یک شهروند سیاهپوست با برپایی تظاهرات در لس آنجلس دو طرف یک بزرگراه مهم را مسدود کردند.

8 مرداد 1399

آشنایی با بهترین هتل های رباط

رباط، پایتخت کشور مغرب، سالیان درازی است که زیر سایه فِس و کلان شهرهای مراکش واقع شده است. با این حال رباط در سال های اخیر بیش ازپیش میزبان گردشگران بوده است. این اتفاق بسیار خوبی برای این شهر است، زیرا رباط جاذبه های تاریخی، معماری های زیبا و غذاهایی...

15 تیر 1399

بسته فرصت های سرمایه گذاری در بخش گردشگری زنجان تدوین می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از فرصت های سرمایه گذاری و تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در تقویت و ایجاد زیرساخت های گردشگری استان اطلاع داد.

11 تیر 1399

کارگاه آموزش شال بافی در خلخال برگزار می شود

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: کارگاه آموزش شال بافی مرکز آموزش صنایع دستی خلخال تجهیز و راه اندازی شده و امسال در ایام پساکرونا فعالیت های آموزشی خود را آغاز می کند.

5 تیر 1399

ورامین شهر ملی شیشه می شود

معاون صنایع دستی استان تهران گفت: با توجه به کارگاه های فعال شیشه و حضور هنرمندان برجسته در رشته های آبگینه و شیشه در شهرستان ورامین پرونده این شهرستان به عنوان شهر ملی شیشه برای ارائه در شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع دستی در حال تهیه...

25 خرداد 1399

قشنگ ترین گل دوران فوتبالم را به استقلال زدم

به گزارش خبرنگاران، وریا غفوری کاپیتان تیم فوتبال استقلال گفت: قبل از آغاز قرنطینه به سنندج سفر کردیم و اکنون نیز بیش از یک ماه است که در این شهر هستیم. در منزل پدری حضور دارم و قرنطینه خانوادگی را سپری می کنم و فقط برای تمرین و در یک فضایی که تنها خودم...

19 خرداد 1399

آموزش بیش از 11هزار نفر از علاقه مندان و فعالان صنعت گردشگری خراسان رضوی در سال 98

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: 11 هزار و 540 نفر از فعالان و علاقه مندان صنعت گردشگری استان طی سال 98 آموزش دیده اند.

15 خرداد 1399

خبرنگاران اسامی صنوف پرخطر و کم خطر در کردستان اعلام شد

سنندج - خبرنگاران - معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: اسامی مشاغل و صنوف پرخطر که باید همچنان تعطیل و صنوف کم خطر که با اجرای پروتکل بهداشتی می توانند فعالیت داشته باشند معین و به تمام شهرستان های استان اعلام شده است.

13 خرداد 1399

آیا گیمر حق دارد بازی ذاتاً سخت را برای خودش آسان کند؟ ، جعبه ابزار بازی سازان (66)

وقتی صحبت از بازی های ویدئویی می گردد، من به دو چیز باور قوی دارم:

7 خرداد 1399

در برهه ای از تاریخ ایستاده ایم که در آینده ای نه چندان دور، قضاوت خواهیم شد

خبرنگاران/بوشهر رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با توصیه هایی اصناف را به تعطیلی دعوت کرد.

16 اردیبهشت 1399

عکس روز، کنسرت در زمانه کورونا

رنو کپوسون، ویولونیست کلاسیک فرانسوی قطعاتی از بتهوون، شوبرت و موتسارت را با ارکستر مجلسی لوزان در شهر لوزان سوئیس در سالنی خالی برگزار می نماید.

3 اردیبهشت 1399

احتیاج دنیا امروز به مولفه های شعر فارسی، حافظ و مولانا دو معلم دهکده دنیای هستند

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با اشاره به مولفه های شعری حافظ و مولانا گفت: حافظ و مولانا طبیبان و معلمان دهکده دنیای هستند و دنیا امروز به مولفه های شعری این دو شاعر ایران زمین نیازمند هستند.

14 فروردین 1399

فیلم ، ترافیک تقلبی روی نقشه گوگل با کاروانی از موبایل

نقشه های گوگل توسط شخصی که از 99 تلفن هوشمند روشن استفاده می کرد، فریب خوردند و ترافیک سنگین گزارش کردند.

7 فروردین 1399

تدوین پیش نویس استاندارد ملی رشته سوزن دوزی شاهکوه

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از تدوین پیش نویس استاندارد ملی رشته سوزن دوزی شاهکوه و ارسال آن به سازمان استاندارد خبر داد.

28 اسفند 1398

جشن منتقدان سینما 10 بهمن ماه برگزار می گردد

برگزیدگان سیزدهمین جشن منتقدان پنجشنبه 10 بهمن ماه معرفی می شوند.

26 اسفند 1398

بیش از 35 کشور در کنفرانس لجستیک و مدیریت زنجیره تامین مشارکت دارند

دبیرعلمی کنفرانس بین المللی لجستیک و مدیریت زنجیره تامین گفت: با وجود شرایط خاص کشور، اما بیش از 35 کشور برای برگزاری هفتمین دوره این کنفرانس مشارکت می نمایند.

18 اسفند 1398

میلاد عظیمی هم از عضویت در هیئت علمی جشنواره شعر فجر کنار کشید

دکتر میلاد عظیمی استادیار و عضو هیات علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران با انتشار پستی در کانال شخصی خود از انصراف درچهاردهمین جشنوارۀ بین المللی شعر فجر اطلاع داد.

12 اسفند 1398

اوبود- بهشت شرقی

اوبود (Ubud) یکی از پرجاذبه ترین مکان های گردشگری قاره آسیا، در جزیره Gianyar در جنوب بالی واقع شده است. این منطقه بسیاری از زیبایی های جزیره بالی را در خود جای داده است.

10 اسفند 1398
تعداد: (92)