واقعی ترین عروسک هایی که تا به حال دیده اید

به گزارش سرزمین من، خبرنگاران: آناستازیا و سرگئی لوتسنکو، یک زوج هنری بااستعداد از روسیه، در میان کلکسیونرهای عروسک در سراسر دنیا به عنوان بهترین عروسک سازان دنیا مشهور هستند. آن ها چندین ماه صرف ساخت یک عروسک می نمایند، اما توجه آن ها به جزئیات است که محصول نهایی شان را چشمگیر می نماید.

واقعی ترین عروسک هایی که تا به حال دیده اید

اگر بگوییم عروسک های لوتسنکو ها شبیه آدم های کوچولو هستند اغراق ننموده ایم. این عروسک ها با چشمان کوچک درخشان، صورت های کاملا متناسب و جزئیات رنگی دقیق مثل خال ها و کک ومک ها، آنقدر واقعی هستند که شبیه انسان های مینیاتوری هستند. همچنین هیچ دو عروسکی مثل هم نیستند. همه آن ها کاملا دست ساز و سفارشی هستند و رنگ لباس ها، مو ها و ... به خواست مشتری ساخته می گردد.

آناستازیا و سرگئی هر دو هنرمند حرفه ای هستند و از دانشگاه فرهنگ و هنر کوبان فارغ التحصیل شده اند. اما هرگز آموزش عروسک سازی ندیده اند. آناستازیا در سال آخر دانشگاه ساخت جواهر با گِل پلیمر را شروع کرد و تصمیم گرفت با استفاده از این ماده برای یکی از استادانش یک عروسک به عنوان هدیه تولد بسازد. این کار دو هفته طول کشید و در این مدت با مسائل زیادی دست و پنجه نرم کرد، اما از این کار خوشش آمد.

در سال های بعد، این زوج هنری همه اسرار عروسک سازی را کشف کردند، آن ها بیشتر با پرسلن و پلی اورتان کار می نمایند، به روش صحیح عروسک ها را می پزند و ماهرانه نقاشی می نمایند. آن ها عروسک سازی را در سال 2011 شروع کردند و هنوز در حال یادگیری هستند، اما مهارتشان توجه زیادی را در دنیا جلب نموده است.

عروسک های آن ها ده ها هزار روبل به فروش می رسد، اما این قیمت هرگز علاقمندان را نمی ترساند و کلکسیونرهای روسیه، آلمان، انگلیس و ... با کمال میل حاضرند این مبلغ را بابت این شاهکارهای هنری بپردازند.

منبع: odditycentral

منبع: برترین ها

به "واقعی ترین عروسک هایی که تا به حال دیده اید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واقعی ترین عروسک هایی که تا به حال دیده اید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید