فیلم ، پلیس فرانسه علیه معترضان ماکرون از گاز اشک آور استفاده کرد

به گزارش سرزمین من، شهر نانت در غرب فرانسه عصر سه شنبه شاهد برخورد نیروهای امنیتی با معترضان به سیاست های رئیس جمهور این کشوربود.

فیلم ، پلیس فرانسه علیه معترضان ماکرون از گاز اشک آور استفاده کرد

به گزارش گروه بین الملل سرزمین من، در ادامه تظاهرات مردم فرانسه علیه سیاست های امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور، گروهی از ساکنان شهر نانت روز سه شنبه در غرب فرانسه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به نوشته خبرگزای رویترز به نقل از وبگاه فرانسوی سی نیوز این تظاهرات که در مخالفت با سیاست های اصلاحات قوانین بازنشستگی در فرانسه رخ داد با دخالت پلیس روبرو شد و پلیس علیه معترضان گاز اشک آور پرتاب کرد.

رئیس جمهور فرانسه درصدد است نظام بازنشستگی این کشور را یکپارچه کند و مزایای بعضی مشاغل را حذف کند. دولت فرانسه اعلام نموده که از طرح های اصلاحاتی خود کوتاه نمی آید.

به نوشته رویترز، این تظاهرات از سوی اتحادیه های کارگری مخالف اصلاحات قوانین بازنشستگی برگزار گردید. شهر نانت در روزها و هفته های گذشته بارها شاهد برخورد پلیس با گروه های چپگرا بوده است.

فرانسه مدتی است که با تظاهرات معترضان ضدنظام سرمایه داری و اعتصاب اصناف مختلف این کشور از جمله شاغلان بخش حمل و نقل روبروست. اعتصاب بخش حمل و نقل موجب اخلال در تردد شهروندان فرانسوی شده است.

رانندگان خودروهای سنگین در فرانسه در اعتراض به سیاست های دولت ماکرون در روزهای گذشته بزرگراه های مهم فرانسه را مسدود کردند.(جزئیات بیشتر)

فیلم های منتشر شده از این تظاهرات نیز دود غلیظ ناشی از حمله پلیس با گاز اشک آور علیه تظاهرات کنندگان در شهر نانت را نشان می دهد. وبگاه شبکه خبری راشاتودی نیز با اشاره به تظاهرات سه شنبه در شهر نانت نوشت که تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی از این تظاهرات نشان می دهد که پلیس از گاز اشک آور و خوروهای آب پاش علیه مردم حاضر در تظاهرات استفاده نموده است.

بر اساس این ویدئو شماری هم در این تجمع بازداشت شده اند، با این حال دولت فرانسه هنوز تعداد بازداشتی ها را اعلام ننموده است.

انتهای پیغام/ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "فیلم ، پلیس فرانسه علیه معترضان ماکرون از گاز اشک آور استفاده کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، پلیس فرانسه علیه معترضان ماکرون از گاز اشک آور استفاده کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید