سود سرمایه گذاران بورس در مرداد چقدر بود؟

به گزارش سرزمین من، اولین روز معاملات بازار سرمایه در شهریور سال جاری در حالی استارت خورد که بورس تهران در مردادماه به طور متوسط 5.2 درصد بازده به سرمایه گذاران داد و نماگر اصلی این بازار توانست به قله تاریخی 266 هزار واحدی برسد اما ارزش و حجم معاملات نسبت به تیرماه کمتر بود.

سود سرمایه گذاران بورس در مرداد چقدر بود؟

به گزارش ایسنا، در انتهای تیرماه سال جاری شاخص بورس تهران در تراز 253 هزار و 56 واحدی بود و امروز بازار سرمایه در حالی اولین روز کاری شهریورماه را آغاز می نماید که این شاخص در تراز 266 هزار و 127 واحدی است.

این رشد 13 هزار و 71 واحدی شاخص بیانگر این موضوع است که سرمایه گذاری آگاهانه و همراه با علم در بورس تهران می توانست در مردادماه بازده متوسط حدود 5.2 درصدی را به سهام داران بدهد، در نتیجه اگر بازده نرخ سود بدون ریسک را ماهیانه 1.8 درصد در نظر بگیریم، این بازار سود قابل توجهی را برای سرمایه گذارانش به همراه داشته است.

در این مدت شاخص بازار اول با رشد 6830 واحدی روبرو بوده که توانسته نیمه کانال 186 هزار واحدی را رد کند. همچنین در این مدت شاخص بازار دوم با رشد فزاینده 38 هزار و 453 واحدی روبرو بوده است.

در مرداد ماه سال جاری فعالان بورس تهران شاهد یک عرضه اولیه هم بودند که این موضوع نیز ارزش بازار را با رشد روبرو کرد.

در عین حال تعداد روزهای فعالیت بورس تهران در مرداد ماه نسبت به تیرماه دو روز کمتر بود و این موضوع یکی از دلایلی بود که سبب شد که ارزش و حجم معاملات نسبت به تیرماه کمتر گردد.

ارزش معاملات بورس تهران در مردادماه به نزدیک 21 هزار و 564 رسید و حجم معاملات رقم 64 هزار و 126 میلیون سهم بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "سود سرمایه گذاران بورس در مرداد چقدر بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود سرمایه گذاران بورس در مرداد چقدر بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید