شروع نهمین نمایشگاه گیمزکام آلمان، بازی سازی ایران در ویترین جهانی

به گزارش سرزمین من، این نمایشگاه در حالی شروع به کار نموده است که شرکت های راسپینا، نوآگیمز، توسعه گر شبیه ساز، فن افزار، آنو، پاییزان، تپ سل، گربه های تنبل و آرنا شرکت های ایرانی هستند که با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای در این نمایشگاه حضور یافته اند و جدیدترین محصولات خود را در معرض نمایش گذاشته اند.

شروع نهمین نمایشگاه گیمزکام آلمان، بازی سازی ایران در ویترین جهانی

بخش مرکزی و اصلی غرفه ایران به رویداد TGC 2018 اختصاص یافته است. دوره نخست این رویداد در تیر ماه امسال با حضور بیش از 2300 شرکت نماینده برگزار گردید و تمام شرکت نمایندگان بین المللی به تحسین این رویداد پرداختند.

به دنبال معرفی صنعت گیم ایران در جهان هستیم

فرزاد فتحی، قائم مقام اجرایی بنیاد ملی بازی های رایانه ای که در نمایشگاه گیمزکام آلمان حضور دارد در تبادل نظر با سرزمین من گفت: این بنیاد چندین هدف را از حضور در این نمایشگاه دنبال می نماید. هدف اصلی معرفی صنعت بازی سازی کشور و کوشش برای جذب سرمایه گذاری و همچنین نمایشگاه و همایش بازی های رایانه ای تهران (TGC) به سایر شرکت های مرتبط در جهان است تا سال آینده این رویداد را با حضور حداکثری برگزار کنیم.

فتحی ادامه داد: از آنجایی که اقتصاد مقاومتی و همچنین فراوری و اشتغال مورد تاکید دولت و نظام است، همانند سال های گذشته نیز از بازی سازان ایرانی حمایت نموده ایم تا در این نمایشگاه حضور داشته باشند و با برقراری ارتباطات بین المللی جهت نشر آثار خود به بازار بین الملل و در نهایت توسعه صنعت و تکنولوژی بازی در کشور اقدام نمایند.

ملاقات دوباره با مهمانان تی جی سی در آلمان

مهرداد آشتیانی مشاور امور بین الملل و مدیر پروژه نمایشگاه تی جی سی هم درباره حضور در این رویداد به سرزمین من گفت: روز گذشته چهره های آشنای بسیار زیادی را دیدیم که به غرفه ایران سر زدند. آن ها سخنرانان یا ناشرانی بودند که به نمایشگاه تی جی سی آمده بودند.

وی افزود: از طرف دیگر شرکت نماینده های تجاری بسیار زیادی به غرفه ایران سر زدند و می گفتند که تعریف تی جی سی را شنیده اند و به دنبال کسب اطلاعات بیش تر بودند تا برای شرکت در رویداد تی جی سی سال آینده برنامه ریزی نمایند. همچنین بعضی رویدادهای مطرح آسیایی همچون GStar کره جنوبی به همکاری دو رویداد با یک دیگر تمایل نشان دادند.

مهرداد آشتیانی افزود: امیدواریم با توجه به برگزاری موفقیت آمیز نخستین دوره تی جی سی، رویداد سال آینده را بزرگ تر و با حضور شرکت های بین المللی بیش تری برگزار کنیم.

غرفه ایران در نمایشگاه گیمزکام در سالن 3.2 قرار گرفته است و در این سالن کشورهایی همچون کانادا، چین، کره جنوبی، فنلاند، آفریقای جنوبی و... حضور دارند و به معرفی رویداد و صنعت بازی کشور خود می پردازند. این نمایشگاه که بزرگ ترین رویداد صنعت بازی در اروپاست تا روز آدینه سوم شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شروع نهمین نمایشگاه گیمزکام آلمان، بازی سازی ایران در ویترین جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع نهمین نمایشگاه گیمزکام آلمان، بازی سازی ایران در ویترین جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید