خرید گران ترین خانه در دنیا توسط میلیاردر انگلیسی

به گزارش سرزمین من، یک میلیاردر انگلیسی با خرید یک پنت هاوس فوق لوکس، رکورد خرید گران ترین خانه سنگاپور را به نام خود ثبت کرد.

خرید گران ترین خانه در دنیا توسط میلیاردر انگلیسی

به گزارش، سنگاپور که سال جاری در کنار پاریس و هنگ کنگ لقب گران ترین شهر دنیا را از آن خود کرد دارای ساختمان های گران قیمت بسیار زیادی است، اما اکنون رکورد خرید خانه در آن شکسته شده است.

جیمز دایسون میلیاردر مشهور انگلیسی با خرید یک پنت هاوس در طبقه 62 از برج 64 طبقه ای ولیچ رزیدنس Wallich residence به ارزش بیش از 100 میلیون دلار سنگاپور (حدود 73 میلیون دلار آمریکا) رکورد خرید خانه در این کشور را شکست. این بنا بلندترین برج مسکونی در سنگاپور نیز محسوب می گردد و دارای یکی از بهترین منظره ها از این کلان شهر ثروتمند و توسعه یافته آسیایی است.

دایسون در ماه ژانویه سال جاری اعلام نموده بود که می خواهد برای بهره مندی بیشتر از فرصت های موجود در بازار سنگاپور که یکی از رو به رشد ترین کشور های دنیا است، دفتر کار خود را از لندن به این شهر منتقل کند. او در حوزه فراوری محصولات جاروبرقی، تصفیه هوا، سشوار و فن های خانگی و صنعتی فعالیت دارد.

گران ترین پنت هاوس خریداری شده در سنگاپور یکی از 181 واحد مسکونی و چهار پنت هاوس این برج است که داری پنج تخت خواب، استخر، جکوزی، آسانسور خودرو و بهترین مصالح ساختمانی است.

سخنگوی شرکت آقای دایسون در همین رابطه گفت: با توجه به تصمیم دایسون برای مهاجرت به سنگاپور و تمرکز بر بازار جنوب شرق آسیا، معین بود که وی خانه ای در آنجا خواهد خرید.

این میلیاردر 72 ساله انگلیسی که یکی از هواداران شاخص خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نیز محسوب می گردد میخواهد باقی عمر خود را در سنگاپور زندگی کند. طبق قوانین جدید سرمایه گذاری در سنگاپور مالیات خرید بر مسکن اتباع خارجی به 20 درصد رسیده است و وی باید مبلغ زیادی را نیز به عنوان مالیات به دولت پرداخت کند.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "خرید گران ترین خانه در دنیا توسط میلیاردر انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید گران ترین خانه در دنیا توسط میلیاردر انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید