برگزاری 40 ساعت کارگاه آموزشی برای هنرمندان صنایع دستی استان مرکزی

به گزارش سرزمین من، معاون صنایع دستی استان مرکزی گفت: 40 ساعت کارگاه آموزشی برای هنرمندان شاغل صنایع دستی در رشته طراحی سنتی به صورت رایگان در استان برگزار گردید.

برگزاری 40 ساعت کارگاه آموزشی برای هنرمندان صنایع دستی استان مرکزی

به گزارش سرزمین من به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، قاسم کاظمی با اعلام این خبر گفت: این دوره شامل طراحی سنتی برای 20 نفر از هنرمندان شاغل در رشته های زیرمجموعه صنایع دستی بود که به صورت رایگان در سطح استان برگزار گردید.

او اظهار کرد: این کارگاه آموزشی باهدف ارتقا، پیشرفت و توانمندی شاغلان صنایع دستی، به مدت 40 ساعت با حضور استاد داوود برجی برگزار گردید.

معاون صنایع دستی استان مرکزی با اشاره به این که صنایع دستی به دلیل برخورداری از بار فرهنگی و دارا بودن جنبه های هنری می تواند عامل ترویج عناصر فرهنگی در نقاط مختلف کشور و حتی فراسوی مرزها باشد، گفت: با توجه به این که طراحی سنتی، مادر تمام رشته های صنایع دستی است، لازم به نظر می رسد همه هنرمندان فعال در رشته صنایع دستی، برای رشد و توسعه و ارتقای دانش فنی در رشته فعالیت خو،د آشنایی کامل با این هنر را داشته باشند.

او گفت: مطمئناً ارائه و آموزش صنایع دستی در افزایش توان علمی شاغلان مؤثر است و انتظار می رود بعدازاین کارگاه ها با استفاده از این فرصت آموزشی، توان فنی جامعه هدف افزایش پیدا کند.

کاظمی در ادامه اضافه نمود: برای هنرآموزانی که این دوره های آموزشی را سپری نمایند گواهی آموزشی صادر می گردد.

تعداد 8664 نفر در رشته های صنایع دستی استان مرکزی، فعال هستند.

منبع: میراث آریا

به "برگزاری 40 ساعت کارگاه آموزشی برای هنرمندان صنایع دستی استان مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری 40 ساعت کارگاه آموزشی برای هنرمندان صنایع دستی استان مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید