40 درصد از ثبت نام کنندگان مسکن ملی واجد شرایط نیستند

به گزارش سرزمین من، وزیر راه و شهرسازی درباره طرح اقدام ملی مسکن گفت: متأسفانه بعضی از مردم شرایط ثبت نام را رعایت نمی نمایند؛ این افراد با حضور و ثبت نام در سایت، باعث افزایش تراکم سایت شده و دیگران را دچار مشکل می نمایند.

40 درصد از ثبت نام کنندگان مسکن ملی واجد شرایط نیستند

محمد اسلامی در حاشیه نشست هیات دولت از کسانی که یک بار از مزایا و امکانات مسکن استفاده نموده اند، درخواست کرد: این افراد در سایت ثبت نام ننمایند تا بتوانیم جوابگوی مردمی باشیم که تاکنون از امکانات دولتی استفاده ننموده اند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: بخشی از ثبت نام ها اجرا شده و ثبت نام در سایر استان ها ادامه دارد.

اسلامی اضافه نمود: ظرفیتی که برای 40 شهر پیش بینی نموده بودیم، متناسب با احتیاج مردم بوده است اما در بقیه شهرها باید ظرفیت های جدید پیش بینی کنیم.

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه 84 به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده ننموده باشد. به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن می توانند در این طرح نام نویسی نمایند.

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است.

سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده گذاری حداقل 30 درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "40 درصد از ثبت نام کنندگان مسکن ملی واجد شرایط نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 درصد از ثبت نام کنندگان مسکن ملی واجد شرایط نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید