هیچ واحد تولیدی با وجود تحریم تعطیل نشده است

به گزارش سرزمین من، وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از کارخانه ها و شرکتهای تولیدی تویسرکان گفت: خوشبختانه در سال گذشته با وجود تمام تحریمها و کمبودهای اقتصادی هیچ شرکت تولیدی تعطیل نشد و همچنان به فعالیت تولیدی خود مشغول هستند و این امر میسر نمی شد مگر با همکاری همه جانبه دولت و مسئولان با تولیدکنندگان.

هیچ واحد تولیدی با وجود تحریم تعطیل نشده است

به گزارش سرزمین من، رضا رحمانی امروز در جمع سرزمین من و در حاشیه بازدید از کارخانه فیلتر سرکان اظهار کرد: در حوزه صنایع چوب ظرفیت قابل توجهی داریم چنان که در سال گذشته از یک طرف واردات ما در این حوزه یک سوم نسبت به سال قبل تر کاهش یافته بود و از سویی دیگر با سه برابر شدن صادارت صنایع چوب روبه رو بودیم.

وی با بیان اینکه ارزش تجارت جهانی در صنایع چوب 130 میلیارد دلار است، اضافه نمود: با وجود آنکه صادرات کشور در این حوزه افزایش یافته است اما متاسفانه در صندلی اصلی خود در تجارت جهانی نیستیم و باید فعالیت های بیشتری انجام گردد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه نمود: امروز می توان برای تدوین برنامه هایی برای همکاری تشکل ها و مسئولان، کارگروه های ویژه ای در راستای حل موانع و مسائل تشکیل داد و با برندسازی صندلی صنایع چوب ایران را در جهان ارتقا دهیم.

رحمانی در ادامه به مسائل پیش روی واحدهای فراوریی صنایع چوب از جمله مشکل تهیه مواد اولیه از چوب گرفته تا رنگ و پارچه هم اشاره نمود و گفت: متأسفانه شرکت های فراوریی و صادراتی در این حوزه ها تا حدودی ضعیف عمل می نمایند؛ از این رو باید با هم افزایی و هماهنگی بیشتر واحدهای فراوریی و همچنین تشکیل شرکت های تخصصی و تقویت این شرکت ها راه را برای افزایش کیفی و کمی فراوریات هموار کنیم.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه مبل منبت شهرستان تویسرکان پیشرفت های خوبی در تشکیل شرکت های تخصصی داشته است، توضیح داد: این چنین ظرفیت هایی همچون فراوری منبت گلریز در تویسرکان جزو توانمندی های ملی است چرا که از توان و هنر دست انسان صنایعی بی نظیر فراوری می گردد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صنایع چوب ارزش اضافه نموده بالایی دارند و تمام توان دولت بر آن است تا از این فراورینمایندگان حمایت کند، عنوان نمود: تنها با همفکری و با هماهنگی می توان در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن داشت و رقابت کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هیچ واحد تولیدی با وجود تحریم تعطیل نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ واحد تولیدی با وجود تحریم تعطیل نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید