دادگاه ترکیه، حکم رضا ضراب را صادر کرد

دادگاهی در شهر استانبول ترکیه حکم بازداشت رضا ضراب تاجر ایرانی تبار را که هم اکنون در آمریکا به سر می برد، به اتهام بازسازی غیرقانونی یک ویلای تاریخی صادر کرد.

دادگاه ترکیه، حکم رضا ضراب را صادر کرد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، دادگاه منطقه بیکوز استان استانبول، ضراب را به اتهام بازسازی غیرقانونی یک ویلای تاریخی ـ شخصی و همچنین نقض قانون حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی ترکیه به سه سال حبس محکوم کرد.

بنا به اعلام این رسانه، دادگاه به علت حضور نیافتن ضراب و وکیلش در جلسه محاکمه، حکم دستگیری و بازداشت او را صادر کرد. به گزارش آناتولی، این دادگاه دادخواست خود را پیش از این به محل بازداشت وی در آمریکا ارسال نموده بود. آناتولی همچنین اظهار داشت که قاضی دادگاه پس از انتشار گزارشی مبنی بر آزادی ضراب در آمریکا، از وزارت دادگستری، وزارت امور خارجه و کنسولگری ترکیه در نیویورک خواست تا در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهند. ضراب دو سال به اتهام دور زدن تحریم های ایالات متحده علیه ایران در آمریکا بازداشت شد و برخی رسانه های ترکیه از جمله حریت و سی.ان.ان.ترک اظهار داشتند که وی از حبس آزاد شده است. بنا به ادعای رسانه های ترکیه، دولت آمریکا به علت همکاری ضراب در پرونده مربوط به مدیران هالک بانک ترکیه در نیویورک او را از زندان آزاد نموده و حتی به او حق شهروندی داده است. رسانه های ترکیه مدعی هستند که ضراب با دادستان نیویورک معامله نموده و در قبال دریافت تخفیف مجازات و آزادی، به عنوان شاهد علیه مقامات دولتی از جمله رجب طیب اردوغان رییس جمهوری و معاون هالک بانک ترکیه در دادگاه شهادت داده است. ضراب که از اردیبهشت ماه سال 1395 در آمریکا به اتهام مشارکت در دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران دستگیر شده بود، زمستان گذشته در دادگاه حاضر شد و علیه مقامات ترکیه شهادت داد.

5252

منبع: خبرآنلاین

به "دادگاه ترکیه، حکم رضا ضراب را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه ترکیه، حکم رضا ضراب را صادر کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید