تفتیان: عوض کردن مربی کار راحتی نیست، در جاکارتا از دو جهت بدشانسی آوردم

دونده سرعتی ایران می گوید که مربیان خیلی خوبی در ایران داریم اما مربی عوض کردن به این راحتی ها نیست.

تفتیان: عوض کردن مربی کار راحتی نیست، در جاکارتا از دو جهت بدشانسی آوردم

حسن تفتیان در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد برنامه های خود برای فصل جدید و همچنین انتخاب مربی خود، گفت: بعد از بازی های آسیایی جاکارتا کمی استراحت کردم، اکنون درگیر مسابقات لیگ هستم، خودم خیلی تمایل دارم که همکاری ام را با مربی فرانسوی ادامه دهم، چون نتایج خیلی خوبی با او گرفته ام و در مسیر رو به پیشرفت قرار دارم. در دوومیدانی مخصوصا، دوی سرعت خیلی ریزه کاری وجود دارد. تکنیک بالایی می خواهد و علم به روزی را می طلبد. ما مربیان خیلی خوبی در ایران داریم، نمی توان این موضوع را کتمان کرد، اما مربی عوض کردن به این راحتی ها نیست. سال گذشته به دلیل تغییر مربی یک سال وقفه داشتم. در آن شرایط تا به رکورد خودم برسم و رکورد خودم را بشکنم وقت زیادی سپری شد.

دونده سرعتی ایران ادامه داد: اگر بخواهیم این کار را یک بار دیگر قبل از المپیک انجام دهیم، نه درست است و نه مربی در سطح مربی خودم خواهیم داشت. فکر می کنم بهترین گزینه برای من همین مربی فرانسوی باشد. البته اصلا با فدراسیون هیچ صحبتی در این زمینه نکرده ام و نمی دانم برای فصل آینده که قهرمانی آسیا و مهم تر از آن قهرمانی دنیا را پیش رو داریم، چه برنامه ریزی باید انجام دهیم. مطمئنا از اوایل آبان ماه که بخواهم تمریناتم را شروع کنم، با فدراسیون هماهنگ می کنم تا ببینم برای فصل بعد چه کار باید کرد.

تفتیان همچنین در مورد بازی های آسیایی جاکارتا و بالا بودن سطح دوی 100 متر اظهار کرد: انتظار مسابقه سخت را داشتم. رقبای ما نسبت به دوره های قبل بازی های آسیایی خیلی قوی شده بودند. واقعا ما یک مدال دنیای را از دست دادیم، چون سطح این مسابقات آسیایی نبود. رقابت خیلی سخت بود، اما خب من هم آن روز نتوانستم بهترین عملکرد خودم را به نمایش بگذارم. من آماده بودم. در این فصل رکورد 10.03 را نیز دویده بودم و نزدیک چهار، پنج بار زیر رکورد 10.10 رکورد زده بودم. انتظار می رفت که چون پیک ما و هدف اصلی ما در این فصل، بازی های آسیایی بود، رکورد نزدیک 10 یا در شرایط خیلی خوب زیر 10 ثانیه را ثبت کنم، اما نشد و متاسفانه ورزش این گونه است.

وی ادامه داد: برخی اوقات فکر همه چیز را می کنی، اما آن چیزی که دلت می خواهد نمی شود. این اتفاق نه تنها برای من و نه تنها در ایران، بلکه برای خیلی از ورزشکاران و تیم های بزرگ اتفاق می افتد. نمونه آن برای تیم آلمان در جام دنیای فوتبال رخ داد. فوتبال خیلی حساب شده تر است و همه چیز را زیر نظر می گیرند، اما آلمان دور اول حذف می شود. همچنین برای خیلی از تنیسورها هم این اتفاق می افتد یا همین یوسین بولت در مسابقات دنیای سال گذشته سوم شد و رکورد ضعیفی را بر جای گذاشت. این اتفاقات در ورزش رایج است. برخی از اوقات آن چیزی که از قبل پیش بینی شده است اتفاق نمی افتد. این اتفاق متاسفانه در جاکارتا برای من افتاد.

دونده سرعتی ایران در ادامه خاطر نشان کرد: می دانستم که مسابقه سختی را در جاکارتا پیش رو دارم. در خیلی از رقابت های بین المللی که در اروپا شرکت می کردم، صحبت از بازی های آسیایی بود. ورزشکاران مطرحی از دنیا در بازی های آسیایی حضور دارند و معلوم بود که رقابت خیلی سخت خواهد بود. اگر قرار بود من بهترین نتیجه فصلم را بگیرم باید رکورد زیر 10 ثانیه می زدم که این رکورد قطعا مدال می گرفت. حتی اگر یک درصد هم مدال نمی گرفتم رکورد قابل قبولی ثبت شده بود و مدال نگرفتنم مبنی بر سطح بالای مسابقات بود، اما من از هر دو جهت بدشانسی آوردم. هم سطح مسابقات بالا بود و هم روز، روز من نبود. در دوره های قبل بازی های آسیایی رکوردهای 10.15، 10.10 و 10.23 مدال برنز گرفته بود.

دارنده مدال طلای دوی 100 متر آسیا در مورد عدم حضورش در فینال دوی 100 متر مرحله نخست لیگ دو میدانی باشگاه های کشور، اظهار کرد: گویا برنامه لیگ روز قبل از مسابقات عوض شده بود و من نیز از این موضوع اطلاعی نداشتم. متاسفانه کسی هم از طرف تیم آن را به من اعلام نکرد. من ساعت 16 گرم کردم و فکر می کردم که ساعت 17:40 زمان برگزاری مسابقه است، اما بعد متوجه شدم که مسابقه ساعت 14:50 برگزار شده است.

تفتیان در ادامه اضافه کرد: واقعا این تغییر برنامه و اطلاع نداشتن من یک اتفاق بود. حتی در مقدماتی هم هیچ صحبتی در این رابطه مطرح نشد. کادر فنی نیز با وجود این که حضور داشتند در این مورد چیزی به من نگفتند. البته از لحاظ معمول نیز وقتی رقابت مقدماتی ساعت 10:30 برگزار شود، نرمال نیست که فینال 14:50 برگزار شود، اما فکر می کنم که به خاطر پخش زنده این مسابقه زودتر انجام شده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تفتیان: عوض کردن مربی کار راحتی نیست، در جاکارتا از دو جهت بدشانسی آوردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفتیان: عوض کردن مربی کار راحتی نیست، در جاکارتا از دو جهت بدشانسی آوردم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید