تسهیلات خرید 1.2 میلیون تومانی به بازنشستگان برای خرید کالا در اسفند

به گزارش سرزمین من، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری جزئیات طرح یاری ویژه بازنشستگان این صندوق را بیان نمود.

تسهیلات خرید 1.2 میلیون تومانی به بازنشستگان برای خرید کالا در اسفند

به گزارش گروه اجتماعی سرزمین من، اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور درباره جزئیات طرح کمک اظهار کرد: تفاهم نامه این طرح، روز سه شنبه، 6 اسفندماه 1398 در حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی میان مدیران عامل صندوق بازنشستگی کشوری، بانک صادرات ایران و شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه مبادله شد.

به گفته افتخاری، بر پایه تفاهم نامه یادشده، طی یک سال آینده، مجموعاً مبلغ سه میلیون و 600 هزار تومان اعتبار خرید کالا از فروشگاه های زنجیره ای رفاه در سه نوبت در اختیار تمام بازنشستگان کشوری قرار می گیرد که نوبت اول آن در نیمه اول اسفندماه خواهد بود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره هدف اجرای این طرح گفت: هدف از امضای اجرای این طرح، کمک به شرایط معیشتی بازنشستگان و افزایش توان خرید آنان است و تسهیلات نوبت اول به مبلغ یک میلیون و دویست هزار تومان از روز هفتم اسفندماه در اختیار این عزیران قرار گرفته است تا برآورنده بخشی از نیازهای آنان در آستانه نوروز باشد.

وی با اشاره به شمار یک میلیون و دویست هزار نفری بازنشستگان کشوری اضافه کرد: با توجه به این که به هرکدام از این عزیزان طی سه نوبت در اسفندماه 98 و مردادماه و دی ماه 1399 مجموعا مبلغ سه میلیون و 600 هزار تومان اعتبار خرید کالا پرداخت خواهد شد، مجموع اعتبار در نظر گرفته شده، بیش از چهار هزار و 320 میلیارد تومان است. با این حال، مدت زمان تفاهم نامه دو سال است و در سال دوم نیز همین میزان تسهیلات در سه نوبت پرداخت خواهد شد.

افتخاری یادآور شد: این اعتبار به صورت قرض الحسنه و تنها با دو درصد کارمزد به بازنشستگان پرداخت می شود و بازپرداخت آن در چهار قسط خواهد بود که از حقوق آنان کسر می شود. بنابراین، حقوق بازنشستگان کشوری، ضمانت بازپرداخت تسهیلات ارایه شده خواهد بود.

وی اضافه کرد: از میان یک میلیون و دویست هزار بازنشسته، خالص دریافتی حقوق حدود چهل هزار نفر، کمتر از یک میلیون و دویست هرار تومان است که علت آن کسر اقساط وام ها و تسهیلاتی است که قبلا دریافت کرده اند. در نوبت اول، این دسته از بازنشستگان عزیز نمی توانند تسهیلات خرید کالا را دریافت کنند اما مشغول اتخاذ تدابیری هستیم که در نوبت های بعدی، این عزیران نیز متناسب با مانده حقوق خود از تسهیلات خرید کالا استفاده کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور با اشاره به وجود 750 فروشگاه رفاه در سرتاسر کشور گفت: در تفاهم نامه با شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه قید کرده ایم که در اجرای طرح کمک باید شأن والا و احترام بازنشستگان رعایت شود و این عزیزان از همه تخفیف هایی که فروشگاه های رفاه برای مشتریان خود در نظر گرفته اند، برخوردار باشند. هم چنین باید راهنمایی های لازم برای استفاده از اعتبار طرح کمک را در اختیار بازنشستگان قرار دهند. در عین حال، فروشگاه های رفاه با قرعه کشی میان بازنشستگانی که از تسهیلات خرید کالا استفاده کرده اند، سه دستگاه خودرو به سه نفر از آنان هدیه می دهند.

افتخاری شرح داد: طرح کمک یک طرح میان مدت برای کمک به بازنشستگان کشوری، خصوصا در آستانه سال جدید است و این صندوق در نظر دارد که در سال آینده طرح های بیشتر و بلندمدتی را برای حمایت اقتصادی و اجتماعی از بازنشستگان به اجرا بگذارد.

وی در پایان درباره امکان بهره مندی وظیفه بگیران از اعتبار طرح کمک گفت: به دلیل پاره ای مسائل فنی و حقوقی، در حال حاضر، غیر از بازنشستگان عزیز، تنها وظیفه بگیران همسر تک ورثه شامل این طرح می شوند و سایر وظیفه بگیران گرامی امکان استفاده از این تسهیلات را ندارند. با این حال، امیدواریم که در آینده این مشکل را برطرف کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تسهیلات خرید 1.2 میلیون تومانی به بازنشستگان برای خرید کالا در اسفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات خرید 1.2 میلیون تومانی به بازنشستگان برای خرید کالا در اسفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید