تاکید پلیس فتا بر لزوم احراز هویت افراد در سایت های خرید و فروش کالا

به گزارش سرزمین من، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ضمن هشدار به شهروندان درباره سایت های خرید و فروش کالا، گفت: این سایت ها باید هویت را احراز و فرد عرضه نماینده کالا را معرفی نمایند.

تاکید پلیس فتا بر لزوم احراز هویت افراد در سایت های خرید و فروش کالا

به گزارش ایسنا، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در یک برنامه رادیویی درباره سایت های خرید و فروش ملک و خودرو و کالا، گفت: با درخواستی که از دادستانی داشتیم، باید نسبت به برخورد قانونی با این سایت ها اقدام گردد و در صورتی که امکانات و مقدورات لازم را ایجاد ننمایند و امنیت این حوزه برقرار نگردد، برخورد قانونی صورت گیرد.

وی منظور از امنیت را اینگونه بیان نمود: کاربران باید قابل شناسایی بوده و مواردی که باعث التهاب بازار می گردد، مسدود شده و این موارد در سایت ها درج نگردد.

به گفته سرهنگ کاظمی، در صورت درج هر گونه آگهی کاربر باید قابل شناسایی و معرفی به مراجع قانونی باشد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ همچنین گفت: ما از این کسب وکارها حمایت نموده و دنبال بستر مناسبی هستیم که فعالیت برای اینگونه سایت ها فراهم گردد؛ کاربران نیز باید به نحو شایسته از آن بهره ببرند.

سرهنگ کاظمی گفت: به هیچ عنوان دنبال حذف یا جایگزین نیستیم ولی با توجه به عملکرد این سایت ها باید تمهیداتی اتخاذ گردد تا مسائل و نواقص قانونی رفع گردد و امکان استفاده کاربران را به نحو احسن فراهم آورند.

وی با بیان اینکه سایت هایی نظیر دیوار و شیپور برای ادامه کار باید نواقص را رفع نمایند، گفت: این سایت ها باید احراز هویت نموده و فرد عرضه نماینده کالا را معرفی نمایند. خواست مراجع قضایی و پلیس تنها احراز هویت است و اعلام می گردد این فرد حتی اگر سوء یا حسن نیت دارد، باید برای پلیس شناسایی گردد و ما اقدام خاص دیگری احتیاج نداریم.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ همچنین در پاسخ به این سوال که احراز هویت در کجا باید صورت گیرد، گفت: فردی که تصویر کالا را آپلود می نماید، باید معین باشد چه کسی است تا کاربران فریب نخورند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تاکید پلیس فتا بر لزوم احراز هویت افراد در سایت های خرید و فروش کالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید پلیس فتا بر لزوم احراز هویت افراد در سایت های خرید و فروش کالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید