شکارچی متخلف در دامغان دستگیر شد

به گزارش سرزمین من، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان گفت: یک شکارچی متخلف در منطقه شورتنگه محدوده چشمه علی دامغان از توابع منطقه شکار ممنوع تالو شیربند دستگیر شد.

شکارچی متخلف در دامغان دستگیر شد

به گزارش سرزمین من به نقل از ایرنا، علی آذرپور افزود: در روزهای گذشته این شکارچی متخلف با همت و پیگیری نیروهای گشت یگان حفاظت محیط زیست دامغان دستگیر شده است.

وی ادامه داد: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست در طرح کنترل و پایش مناطق شهرستان، در چند ماه اخیر در تعقیب این فرد مشکوک بودند که در نهایت این فرد را به دام انداختند.

آذرپور اظهار کرد: طی حکم قضایی و در بازدید از منزل این شکارچی، یک قبضه سلاح شکاری همراه با چند تیر فشنگ کشف شد و این فرد مدعی داشتن مجوز بوده که تشخیص این امر در حال آنالیز است.

وی افزود: همچنین 13 کیلوگرم گوشت شکار قوچ و میش وحشی نیز از محل اختفای این شکارچی کشف و ضبط شد.

آذرپور افزود: جریمه نقدی این شکارچی با توجه به خسارتهای وارده به محیط زیست پس از اعلام نتیجه دستگاه قضایی توسط کارشناسان محاسبه می گردد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان اعلام کرد: پرونده این فرد متخلف برای آنالیز بیشتر به مراجع قضایی شهرستان ارسال شد و در حال رسیدگی است.

منطقه سفید کوه آرسک و تالو شیربند دامغان از جمله مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع است که زیستگاه پلنگ، آهو، قوچ میش، کل و بز است.

شهروندان می توانند به محض مشاهده افراد مشکوک یا شنیدن صدای تیر در مناطق حیات وحش مراتب را بلافاصله به یگان محیط زیست اطلاع دهند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "شکارچی متخلف در دامغان دستگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکارچی متخلف در دامغان دستگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید