روس ها پشت مورالس را خالی کردند

به گزارش سرزمین من، فارس نوشت: دولت روسیه هم بعد از ایالات متحده، جنینه آنز را به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی به رسمیت شناخت.

روس ها پشت مورالس را خالی کردند

بعد از استعفای اوو مورالس از ریاست جمهوری بولیوی در پی کودتای نظامی، دولت روسیه نیز جنینه آنز رئیس جمهور موقت این کشور را به رسمیت شناخت. سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) گفت مسکو آنز را به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی به رسمیت می شناسد. به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، ریابکوف اما همزمان تاکید نمود که از نظر روسیه شرایط اتفاق افتاده در بولیوی همتراز با کودتا بوده و بحران سیاسی در این کشور نگران کننده است.

او در این باره شرح داد: با اینکه برای تأیید وی در مجلس [بولیوی] حد نصاب لازم وجود نداشت... اما تعیین است که وی تا زمان انتخاب رئیس جمهور جدید، بولیوی را راهنمایی خواهد نمود.

آنز بامداد امروز (پنجشنبه) با متهم کردن مورالس به دروغگویی درباره وقوع کودتا در بولیوی، خواهان برگزاری هرچه سریعتر انتخابات مجدد در این کشور شد.

سناتور آنز که پیشتر نایب رئیس دوم مجلس سنای بولیوی بود، بعد از استعفای مورالس، رئیس و نایب رئیس اول سنا، توانست به ریاست این مجلس رسیده و سپس خود را رئیس جمهور موقت بولیوی بنامد.

قانون اساسی بولیوی اجازه می دهد یک رئیس جمهور موقت، 90 روز اختیارات را در دست داشته باشد تا انتخابات جدید را برنامه ریزی کند. پیش از این آمریکا با استقبال از تحولات بولیوی گفته واشنگتن آنز را به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی به رسمیت می شناسد.

310310

منبع: خبرآنلاین

به "روس ها پشت مورالس را خالی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روس ها پشت مورالس را خالی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید