دستور دادستان تهران برای سختگیری در برخورد با شرب خمر، چاقوکشی و کیف قاپی

به گزارش سرزمین من، دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: در برخورد با کسانی که باعث سلب آرامش در یک منطقه می شوند هیچ خط قرمزی نداریم و قضات باید نسبت به رسیدگی و برخورد در جرائمی نظیر شرب خمر، چاقوکشی و کیف قاپی قاطع و سخت گیر باشند.

دستور دادستان تهران برای سختگیری در برخورد با شرب خمر، چاقوکشی و کیف قاپی

به گزارش تسنیم، علی القاصی مهر در مراسم معارفه سرپرست جدید دادسرای ناحیه 5 (صادقیه) با اشاره به این که مجموعه دادسرا در خط مقدم دستگاه قضایی است، اظهار کرد: بخش عمده ارزیابی مردم از قوه قضاییه به کنش ها و رفتارهای ما در سیستم دادسرا مرتبط است و باید جوابگوی مطالبات و درخواست های مردم بر اساس شرع و قانون باشیم.

دادستان تهران خطاب به قضات دادسرا با بیان این که در معرض امتحان و آزمایش الهی قرار داریم، اضافه کرد: برخورد ما در روبرو با اصحاب پرونده باید یکسان باشد و رفتار با صاحبان جاه و مقام باید همان رفتاری باشد که نسبت به مردم عادی داریم و در این مرحله است که انسانیت و خداگرایی خود را ثابت می کنیم.

القاصی مهر، اطاله دادرسی را از مسائل دستگاه قضایی خواند و گفت: این به معنای تضییع حقوق مردم است و باید نسبت به رسیدگی سریع پرونده ها عزم جدی داشته باشیم.

دادستان تهران با بیان اینکه هر شکایت و مطلبی نباید در دادسرا مطرح گردد، گفت: درصد بالایی از شکایت های مطروحه در دادسرا مربوط به توهین و افتراست و بعد از مدتی که عصبانیت شاکی فروکش کرد؛ رضایت می دهد و منتهی به صدور قرار موقوفی تعقیب می گردد که این پرونده ها طبق بخشنامه جدید رئیس قوه قضائیه باید به سمت شورای حل اختلاف راهنمایی شوند تا تمرکز قاضی بیشتر بر روی پرونده های مهم و تخصصی باشد.

القاصی مهر با اشاره به نقش خطیر ضابطین در مأموریت های قضایی و ضرورت حمایت و پشتیبانی از آن ها، توضیح داد: ضابط باید تحت تعلیمات قاضی باشد و قضات در روبرو با ضابطین باید رویکرد کنترلی و نظارتی داشته باشند و عملکرد آن ها را به دقت رصد نمایند.

دادستان تهران، کنترل و بازدید از وضعیت زندان ها را از دیگر وظایف دادستان ها بیان کرد و اضافه کرد: پرونده هایی که متهم آن ها در بازداشت به سر می برد بسیار حساس و مهم هستند و باید سریع و بدون فوت وقت مشخص تکلیف شوند.

القاصی مهر، رسیدگی فوری به پرونده های اجرای احکام را ضروری دانست و اضافه کرد: قضات باید نسبت به پرونده های اجرای احکام ورود جدی داشته باشند و تیم های ویژه ای با هماهنگی کلانتری ها برای جلب و دستگیری متهمین اختصاص پیدا کند.

دادستان تهران در بخشی از سخنان خود با اشاره به پرونده های جرائم خاص در حوزه امنیت اجتماعی اضافه کرد: در برخورد با کسانی که باعث سلب آرامش در یک منطقه می شوند هیچ خط قرمزی نداریم و قضات باید نسبت به رسیدگی و برخورد در جرائمی نظیر شرب خمر، چاقوکشی و کیف قاپی قاطع و سخت گیر باشند.

القاصی مهر، پیگیری حقوق عامه را از وظایف مدعی العموم دانست و اضافه کرد: در جایی که شاکی خصوص وجود ندارد باید نقش ناظر و رصدنماینده را داشته باشیم و در مورد حقوق عامه به ویژه تصرف اراضی ملی نباید منتظر شکایت سازمان های مربوطه بمانیم؛ چه بسا فساد در همین سازمان ها رخ داده است و باید نسبت به پیگیری و احقاق حقوق عامه کوشا باشیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "دستور دادستان تهران برای سختگیری در برخورد با شرب خمر، چاقوکشی و کیف قاپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور دادستان تهران برای سختگیری در برخورد با شرب خمر، چاقوکشی و کیف قاپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید