تجهیز نیرو های حفتر به 3 هزار تُن سلاح ظرف 2 هفته توسط امارات

به گزارش سرزمین من، یک پایگاه اطلاعاتی-خبری فرانسه در گزارشی فاش کرد که ابوظبی در طول دو هفته نیروهای شرق لیبی تحت امر ژنرال خلیفه حفتر را به سه هزار تُن تجهیزات نظامی مجهز نموده است.

تجهیز نیرو های حفتر به 3 هزار تُن سلاح ظرف 2 هفته توسط امارات

به گزارش گروه بین الملل سرزمین من، پایگاه اطلاعاتی-خبری اینتلیجنس آنلاین فرانسه در گزارشی حجم تجهیزات نظامی را که امارات به نیروهای حفتر ارسال نموده است، فاش کرد.

در این گزارش آمده است که میزان تجهیزات نظامی که ولی عهد ابوظبی در طول دو هفته برای نیروهای حفتر ارسال نموده است معادل حمایت های یک ساله است.

طبق گزارش وبگاه عربی 21، در این گزارش آمده است که محمد بن زاید ولی عهد ابوظبی در طول دو هفته نیروهای حفتر را به سه هزار تُن تجهیزات نظامی مجهز نموده است تا درگیری با نیروهای دولت وفاق ملی(غرب لیبی) را ادامه دهند.

بر اساس این گزارش، حمایت روسیه از حفتر در پی مذاکرات مسکو با آنکارا، نمادین است.

از سوی دیگر طاهر السنی نماینده دائم لیبی در سازمان ملل روز پنج شنبه گذشته با اشاره به اینکه مصر و امارات برای تشدید بحران در لیبی کوشش می نمایند، خواهان مؤاخذه این کشورها شد.

السنی اضافه کرد که گزارش های کمیته کارشناسان وابسته به شورای امنیت نشان می دهد که امارات 11 بار نیروهای حفتر را به تجهیزات نظامی اعم از خودروهای زرهی، سامانه دفاع هوایی، پهپاد و سلاح های لیزری مجهز نموده و حتی شرکت های اماراتی جوانان سودانی را بدون اطلاع و رضایت خود آن ها به لیبی اعزام نموده اند.

لیبی از زمان سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور در سال 2011 به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده؛ یکی دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس(غرب کشور) که در سطح دنیا به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی به نخست وزیری عبدالله الثنی و عقیله صالح رئیس مجلس نمایندگان آن که خلیفه حفتر نیز از حمایت آن ها برخوردار است.

این کشور از بیش از ده ماه پیش به صحنه درگیری بین نیروهای شرق به فرماندهی خلیفه حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج در طرابلس (غرب) تبدیل شده است، حفتر از حمایت های اقتصادی و تسلیحاتی امارات و مصر برخوردار است و نیروهای السراج نیز از حمایت های قطر و ترکیه برخودارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تجهیز نیرو های حفتر به 3 هزار تُن سلاح ظرف 2 هفته توسط امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز نیرو های حفتر به 3 هزار تُن سلاح ظرف 2 هفته توسط امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید