تامین آب و برق سال 98 در گروی حمایت دولت

مشاور وزیر نیرو در امور آب و برق گفت: برای گذر از پیک سال 1398 تدابیر متعددی در نظر گرفته گردیده، اما برای گذر از این شرایط نیازمند حمایت های گوناگونی از دولت، سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی هستیم.

تامین آب و برق سال 98 در گروی حمایت دولت

هوشنگ فلاحتیان در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این که وزارت نیرو تاکنون اقدامات خوبی را برای عبور از پیک سال آینده در دو حوزه آب و برق احصاء نموده است، اظهار کرد: پروژه هایی که می بایست تا قبل از ورود به تابستان سال آینده وارد مدار گردد کاملا شناسایی و منابع مورد احتیاج آنها احصاء گردیده است.

مشاور وزیر نیرو در امور آب و برق با بیان این که به زودی به مراجع ذیربط جزییات اجرای این طرح ها را اعلام خواهیم کرد، ادامه داد: قطعا برای این که بتوانیم آب و برق مطمئن را در تابستان آینده تامین کنیم احتیاجمند حمایت از ارگان های مختلف هستیم.

به گفته وی، وزیر نیرو و تمام مسئولان حاضر در عرصه آب و برق در کوشش هستند تا خودشان را برای گذر از پیک سال آینده آماده نمایند، لذا امیدواریم با حمایت هایی که از طرف دولت صورت می گیرد بتوانیم اقدامات خوبی را انجام دهیم.

فلاحتیان با تاکید بر این مساله که تا زمان شروع پیک 28 واحد نیروگاهی که در حال حاضر نیز پروژه هایی با پیشرفت قابل ملاحظه هستند وارد مدار خواهند شد، گفت: علاوه بر این مساله بین 4000 تا 5000 نیروگاه جدید به شرط تامین منابع لازم برای سال 1398 آماده خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف توضیح داد: ضروری است تا مشترکان برای تابستان سال آینده بین 3000 تا 4000 مگاوات مدیریت مصرف انجام دهند، چرا که تنها در این شرایط می توان از پیک بار عبور کرد.

چندی پیش نیز محمودرضا حقی فام، سخنگوی صنعت برق کشور از تدوین برنامه 098 برای گذر از خاموشی سال آینده اطلاع داد و اضافه نمود: با تدابیر در نظر گرفته گردیده با اجرای درست این برنامه می توان 8000 مگاوات را به ظرفیت فعلی شبکه برق کشور افزود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تامین آب و برق سال 98 در گروی حمایت دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین آب و برق سال 98 در گروی حمایت دولت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید