اکیپ بازگشایی جهت در راه رشته رود، از تعداد فوتی ها آمار دقیقی نداریم

به گزارش سرزمین من، خبرنگاران/گیلان فرماندار شهرستان رودبار گفت: با توجه به حجم برف سنگین در حال حال یک بولدوزر و دو لودر در حال بازگشایی راستا رشته رود هستند و تا نزدیکی روستا رسیده اند و هلال احمر و اورژانس نیز پشت سر اکیپ بازگشایی هستند تا در اسرع وقت یاری رسانی انجام گیرد.

اکیپ بازگشایی جهت در راه رشته رود، از تعداد فوتی ها آمار دقیقی نداریم

محمدصالح ضیایی در گفت وگو با سرزمین من، در مورد آخرین شرایط شهرستان رودبار و محورهای مواصلاتی این شهرستان، اظهار کرد: در راستا آزادراه در محدوده شهرستان رودبار تا امامزاده هاشم مسئله ای نداریم اما به دلیل مسدود بودن آزادراه در محدوده بعد از امامزاده هاشم به سمت رشت، شاهد ترافیک خودروها در محور مذکور هستیم.

فرماندار رودبار با بیان اینکه در حال بازگشایی راه های فرعی کوهستانی و صعب العبور هستیم، اضافه کرد: اولویت هم با روستاهایی است که دارای زنان باردار و بیماران دیالیزی هستند.

وی ادامه داد: همه مدیران در شهرستان رودبار مشغول برطرف مسائل موجود هستند اما با توجه به اینکه تعداد و پراکندگی روستاها در سطح شهرستان زیاد است و از طرفی حجم بارش برف در ارتفاعات سنگین بوده، عملیات بازگشایی همچنان بدون وقفه در حال اجرا است.

ضیایی با اشاره به وجود 200 روستا و چهار بخش در شهرستان رودبار، گفت: همه در کوشش هستیم تا سریعتر راه های روستایی بازگشایی شوند، عدوات کم است و بیشتر ماشین آلات هم در آزادراه مشغول بازگشایی راستا هستند و اندکی دست مان خالی است اما بخش خصوصی وارد کار شده و کار بازگشایی سریع تر در حال اجرا است.

فرماندار شهرستان رشت در پاسخ به این سوال که چه اطلاعات جدیدی از سقوط بهمن در روستای رشته رود و تعداد فوتی ها دارید؟ بیان نمود: روستای رشته رود به دلیل اینکه 12 کیلومتر راه فرعی دارد، با توجه به حجم برف سنگین در حال حال یک بولدوزر و دو لودر در حال بازگشایی راستا هستند و تا بامداد امروز هم 60 درصد بازگشایی انجام شد اما به دلیل یخبندان و دید کم ادامه فعالیت میسر نبود، مجدد از صبح ادامه فعالیت شروع شد و تا نزدیکی روستا رسیده اند و هلال احمر و اورژانس نیز پشت سر اکیپ بازگشایی هستند تا در اسرع وقت یاری رسانی انجام گیرد، تا به امروز فقط یک نفر به طور قطع متاسفانه فوت شده و از تعداد بقیه فوتی ها یا مصدومین آمار دقیقی نداریم.

وی با بیان اینکه قطعی گاز یا کمبود سوخت مسئله ای نداریم، توضیح داد: قطع برق به صورت پراکنده و مقطعی بر اثر پارگی کابل برق در سطح شهرستان داریم که با ورود امداد برق سریع انجام می گردد، اما قطع برق دائمی به دلیل آسیب دیدن دو پست فشار قوی در نقله بر و اوسکلک برق مناطق مذکور قطع است که اکیپ فنی در حال برطرف مشکل هستند.

ضیایی بیان نمود: راه های مواصلاتی بخش های فرعی از عمارلو و توتکابن به بره سر، لوشان به جیرنده باز است و مشکل ترددی ندارند، بقیه راه های فرعی نیز با کوشش راهداران ومجموعه همکاران در حال بازگشایی هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اکیپ بازگشایی جهت در راه رشته رود، از تعداد فوتی ها آمار دقیقی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکیپ بازگشایی جهت در راه رشته رود، از تعداد فوتی ها آمار دقیقی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید