اتوبوس فیلم شان پن یک زن را به کشتن داد

به گزارش سرزمین من، زنی که برای تماشای اتوبوس قدیمی و مستهلک فیلم به سوی طبیعت وحشی رفته بود، جانش را از دست داد.

اتوبوس فیلم شان پن یک زن را به کشتن داد

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، اتوبوس قدیمی که موضوع چند کتاب و فیلم از سال 1996 بوده است، موجب کشته شدن یک زن شد. زنی از بلاروس که کوشش نموده بود تا به اتوبوسی برسد که با کتاب و فیلم به سوی طبیعت وحشی به شهرت رسیده بود، جانش را در آلاسکا در هنگام عبور از رودخانه از دست داد.

وارمیکا مایکاماوا 24 ساله و همسرش پیوتر مارکیلو که او نیز 24 ساله است و یک ماه پیش ازدواج نموده بودند، می خواستند به تماشای اتوبوسی بروند که کریستوفر مک کندلس در سال 1992 شخصیت یک کتاب مشهور، در نهایت در آن مرده بود.

رسیدن به این اتوبوس از وقتی مشهور شده، موجب شده تا چندین عملیات اضطراری انجام گردد تا جان افرادی که سعی رسیدن به آن داشتند نجات یابد. اولین بار کتابی که سال 1996 توسط جان کراکائر منتشر شد موجب شهرت این اتوبوس شد و بعد فیلمی که شان پن سال 2007 با عنوان به سوی طبیعت وحشی ساخت اتوبوس را کاملا به شهرت رساند.

هم زندگی و هم مرگ مک کندلس که به طبیعت وحشی آلاسکا زده بود و اندکی غذا و ملزومات با خودش داشت و تابستان را در اتوبوس سر نموده بود، موجب شهرت آن شد اما او در نهایت 4 ماه بعد در این اتوبوس مرده پیدا شد.

مارکیلو ساعت های پایانی پنج شنبه شب تماس گرفت تا بگوید همسرش در این جهت کشته شده است.

این زوج داشتند سعی می کردند تا از رودخانه تکلانیکا عبور نمایند که این زن توسط امواج به پایین کشیده شد. به دلیل بارندگی های شدید این اواخر، رودخانه بسیار مواج شده است.

مارکیلو گفت کمی پایین تر توانست پیکر همسرش را از آب بیرون بکشد اما او تا آن زمان درگذشته بود.

در ژوئن 2013 نیز سه نفر که می خواستند برای رسیدن به اتوبوس بروند، در معرض خطر قرار گرفتند که هلیکوپتر نظامی آنها را نجات داد.

این اتوبوس در پارک ملی دنالی واقع شده و در بلندی های پارک قرار گرفته است.

جان کراکائر نویسنده و کوهنورد آمریکایی است که به خاطر آثارش در خصوص طبیعت وحشی و بیرونی، به خصوص صعود از کوه، مشهور است. او پدیدآور آثار غیرداستانی پرفروشی همچون به سوی طبیعت وحشی، به سوی هوای رقیق، زیر پرچم بهشت و جایی که مردان افتخار کسب می نمایند است.

او عضو اردوی نحسی بود که سال 1996 به اورست صعود کرد؛ صعودی که به فاجعه 1996 کوه اورست مشهور شد و یکی از مرگبارترین فجایع تاریخ کوهنوردی اورست محسوب می گردد. او بر اساس این تجربه، کتاب به سوی هوای رقیق را نوشت که فیلم آن هم ساخته شد. فیلم اورست هم برمبنای تجربیات وی ساخته شده است.

فیلم شان پن در هشتادمین دوره جوایز اسکار نامزد بهترین نقش مکمل و بهترین تدوین شده بود.

این اتوبوس به عنوان اتوبوس جادویی مشهور شده و هر سال صدها تن کوشش می نمایند تا به آن برسند. سال 2010 نیز یک زن از سوییس در این جهت جان باخت.

منبع: همشهری آنلاین

به "اتوبوس فیلم شان پن یک زن را به کشتن داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتوبوس فیلم شان پن یک زن را به کشتن داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید