وزارت بهداشت: ابتلای 13 مورد دیگر به کرونا قطعی است

به گزارش سرزمین من، رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: با توجه به همزمانی شیوع آنفلوآنزای فصلی و نگرانی های ایجاد شده در بین مردم در خصوص کرونا ویروس ظرف روز های گذشته، هزاران نفر به کلینیک ها و مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کردند که ...

وزارت بهداشت: ابتلای 13 مورد دیگر به کرونا قطعی است

به گزارش گروه اجتماعی سرزمین من، کیانوش جهانپور گفت: با آنالیز های صورت گرفته از بین افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید19 بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش های صورت گرفته، ابتلای 13 مورد جدید تا امروز قطعی به نظر می رسد.

وی اضافه کرد: نکته قابل توجه این است که از این 13 مورد، اغلب موارد یا از ساکنین شهر قم هستند و یا در توضیح حال، سابقه سفر به شهر قم ظرف روزها و هفته های اخیر داشته اند. از میان 13 مورد شناسایی شده جدید از کووید 19، 7 مورد مربوط به شهر قم، 4 مورد از بیماران بستری در شهر تهران و دو مورد نیز در استان گیلان هستند.

رییس کمیته اطلاع رسانی قرارگاه مقابله با کروناویروس وزارت بهداشت گفت: دو نفر از موارد شناسایی شده جدید نیز متاسفانه جان خود را از دست داده اند. همچنین دو مورد مشکوک ابتلا به کووید 19، در شهر بابل تحت مراقبت قرار گرفته که ظاهرا سابقه مراجعت از قم داشته اند اما هنوز نتایج آزمایشات صورت گرفته از این افراد تا این لحظه گزارش نشده است.

جهانپور ادامه داد: در شهر اراک روز گذشته آزمایش یکی از موارد مشکوک نشان دهنده ابتلا به کووید19 بود که در گزارش روز گذشته اعلام شد، 8 مورد مشکوک دیگر در اراک بر اساس نتایج نهایی آزمایشگاهی، مبتلا به کووید19 نیستند. حال عمومی فرد مبتلا به کووید 19 در اراک که از همکاران پزشک ما است نسبت به روز گذشته بهتر گزارش شده است.

وی یادآور شد: بنظر می رسد همانند الگوی مشاهده شده در بیماری آنفلوآنزای H1N1، موارد شدید و منجر به فوت در کووید19 ، بیشتر در گروه های مسن و یا دارای بیماری های زمینه ای و یا نقص سیستم ایمنی مشاهده می گردد و شدت بیماری زایی این ویروس لزوما از آنفلوآنزای H1N1 بیشتر نخواهد بود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: توصیه های عمومی مبنی بر رعایت نکات بهداشت فردی و شستشوی مداوم دست ها با آب و صابون مایع، ضد عفونی کردن سطوح تماس، رعایت بهداشت تنفس، پرهیز در استفاده از وسایل مشترک و ضدعفونی کردن آنها قبل از استفاده، پرهیز از استفاده از دخانیات با ادوات مشترک از جمله قلیان در این مورد یاری شایانی به پیشگیری، کاهش شیوع و قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس جدید خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وزارت بهداشت: ابتلای 13 مورد دیگر به کرونا قطعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت: ابتلای 13 مورد دیگر به کرونا قطعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید