واکنش کره جنوبی به توئیت جنجالی ترامپ

به گزارش سرزمین من، ایرنا نوشت: وزارت خارجه کره جنوبی توئیت ترامپ مبنی بر اینکه واشنگتن و سئول مذاکرات برای افزایش سهم کره جنوبی در هزینه های میزبانی از نیروهای نظامی آمریکا را شروع نموده اند تکذیب کرد.

واکنش کره جنوبی به توئیت جنجالی ترامپ

به گزارش یونهاپ، این وزارتخانه روز پنجشنبه بیان کرد این مذاکرات هنوز رسما شروع نشده است اما هنگامی که جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در ماه گذشته از سئول دیدار کرد دو طرف توافق کردند مذاکرات پیش رو در مسیری منطقی و عادلانه پیش رود.

انتظار می رود مارک اسپر وزیر دفاع جدید آمریکا روز آدینه با همتای کره جنوبی خود جئونگ کیونگ دو ملاقات کند این مساله احتمالا در نشست این دو وزیر مطرح خواهد شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه گفته بود مذاکرات با کره جنوبی با این هدف که سئول سهم بیشتری از هزینه های نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور را تقبل کند، شروع شده است.

ترامپ در توئیتی نوشت: مذاکرات برای افزایش پرداختی ها به آمریکا شروع شده است کره جنوبی کشور بسیار ثروتمندی است که اکنون برای یاری به دفاع نظامی که توسط ایالات متحده تامین شده است احساس تکلیف می نماید.

ترامپ نسبت به هزینه کرد آمریکا برای نگه داشتن نیروهایش در کره جنوبی شدیدا ابراز نارضایتی نموده است او در کاخ سفید به سرزمین من گفت حدود 32 هزار نیروی آمریکایی در کره جنوبی مستقر هستند و ایالات متحده بیش از 80 سال است که از این کشور حمایت نظامی می نماید، اما در مقابل این حمایت چیز زیادی عایدش نشده است او توافقنامه یاد شده با کره جنوبی را بسیار ناعادلانه نامید.

توافقنامه یاد شده هر سال باید مورد بازبینی قرار گیرد دولت ترامپ همیشه خواستار آن بوده است که کره جنوبی مشارکت خود در تامین این هزینه ها را به طور قابل توجهی افزایش بدهد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش کره جنوبی به توئیت جنجالی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کره جنوبی به توئیت جنجالی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید