خبرنگاران مردم از خرید تنقلات و دانه های حجیم شده فله ای خودداری کنند

به گزارش سرزمین من، اصفهان - خبرنگاران - مدیرکل استاندارد استان اصفهان گفت: مردم باید از خرید تنقلات و دانه های حجیم شده به صورت فله ای خودداری کنند زیرا این مواد می توانند منشا انتشار ویروس کرونا باشند.

خبرنگاران مردم از خرید تنقلات و دانه های حجیم شده فله ای خودداری کنند

غلامحسین شفیعی روز شنبه در گفت و گو با سرزمین من افزود: مردم به هیچ وجه مواد خوراکی فله ای مانند انواع تنقلات و دانه های حجیم شده از جمله ذرت، چیپس و پفک هندی خریداری نکنند زیرا معین نیست که این مواد چگونه تهیه شده است و احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق آنها وجود دارد.

وی به مردم توصیه کرد که این مواد را فقط به صورت بسته بندی شده و با نشان استاندارد خریداری کنند و گفت: متاسفانه این قبیل مواد به صورت فله ای در برخی فروشگاه ها وجود دارد و اداره کل استاندارد استان اصفهان نسبت به جمع آوری آنها اقدام می کند.

شفیعی همچنین با تاکید بر بازرسی و نظارت اداره کل استاندارد اصفهان بر تهیه و توزیع الکل اتانول و طبی در بازار، گفت: تا کنون مورد خاصی از تخلف در این زمینه در استان نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه این ماده باید به صورت بسته بندی شده و با درصد الکل معین در بازار عرضه شود، افزود: الکل اتانول و طبی مشمول استاندارد اجباری است و خلوص و کیفیت آن توسط اداره استاندارد آزمایش می شود.

مدیرکل استاندارد استان اصفهان گفت که ماسک و مواد ضد عفونی کننده مشمول استاندارد اجباری نیست و اداره هایی مانند نظارت بر غذا و دارو باید بر کیفیت آنها نظارت داشته باشند.

شیوع بیماری کرونا از حدود سه ماه گذشته از شرق آسیا و چین آغاز شد و بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت، تعداد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور به پنج هزار و 823 نفر و فوت ناشی از آن به 145 نفر رسیده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مردم از خرید تنقلات و دانه های حجیم شده فله ای خودداری کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مردم از خرید تنقلات و دانه های حجیم شده فله ای خودداری کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید