ائتلاف سائرون: آمریکا باعث عقب ماندگی عراق شده است

به گزارش سرزمین من، یک نماینده عضو ائتلاف سائرون عراق گفت که آمریکا از سال 2003 به این سو مانع از پیشرفت عراق شده است.

ائتلاف سائرون: آمریکا باعث عقب ماندگی عراق شده است

به گزارش گروه بین الملل سرزمین من مضر خزعل نماینده ائتلاف سائرون عراق به رهبری مقتدی صدر گفت که تمامی گروه های سیاسی عراقی عزم اخراج نیرو های آمریکایی را دارند.

او در تبادل نظر با وبگاه المعلومه گفت که عراق از زمانی که شاهد حضور نیرو های آمریکایی در خاک خود است، هیچ پیشرفت و توسعه ای را ندیده است و آمریکایی ها کسانی بودند که تروریست ها را وارد کردند و به بهانه مبارزه با آن ها بار دیگر به عراق بازگشتند.

خزعل تأکید کرد: آمریکا تصویری از خود نشان می دهد که خلاف حقیقت این کشور است. آمریکا چنین نشان می دهد که برای یاری به ملت ها کوشش می نماید در حالیکه حقیقت کاملا خلاف این امر است.

این نماینده عراقی، گفت که عراق کشوری است که بودجه بسیار کلانی دارد و از سال 2003 تا کنون می توانست پیشرفت چشمگیری داشته باشد، اما حضور آمریکایی ها مانع از توسعه شده است.

عضو ائتلاف سائرون تأکید کرد که تمامی گروه های سیاسی و مردمی عراق در پی سرانجام دادن به حضور آمریکا هستند تا کشور را از نو ساخته و فساد را از بین ببرند.

پیش از وی کاظم الصیادی از نمایندگان مجلس عراق نیز تهدید دونالد ترامپ مبنی بر تحریم عراق را نوعی دزدی توصیف نموده و گفته بود که ترامپ به هیچ وجه حق مصادره اموال عراق را در بانک های آمریکایی که شامل اسناد اقتصادی به ارزش 35 میلیارد دلار است، ندارد و تهدید به تحریم یک جانبه پس از آن صورت می گیرد که عراق قتل و اشغالگری در فضای داخلی خود را رد کرد.

امروز بنا به دعوت گروه های سیاسی عراقی قرار است تا مردم عراق در اعتراض به اقدامات آمریکا و نقض حاکمیت عراق به خیابان ها آمده و خواهان خروج نیرو های آمریکایی شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ائتلاف سائرون: آمریکا باعث عقب ماندگی عراق شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سائرون: آمریکا باعث عقب ماندگی عراق شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید